Opowieści osób po kryzysach psychicznych o chorowaniu, leczeniu i zdrowieniu na kanale You Tube UWAŻAJ NA GŁOWĘ

Opowieści osób po kryzysach psychicznych o chorowaniu, leczeniu i zdrowieniu – na kanale You Tube “Uważaj na Głowę”

„Uważaj na głowę” to tytuł wystawy, która od 2016 roku dostępna jest w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jej celem jest ułatwienie zrozumienia sytuacji, w jakiej znajdują się osoby doświadczające kryzysu psychicznego i ich samych. Osnową narracji wystawy są cytaty z trzydziestu wywiadów-opowieści osób, które doświadczyły kryzysów. Składają się one na obraz sytuacji i przeżyć, jakie były ich udziałem: objawów choroby czy zaburzenia, leczenia i pobytu w szpitalu, sytuacji po jego opuszczeniu, a wreszcie zdrowienia.

Obecnie zwiedzanie wystawy „Uważaj na głowę” nie jest możliwe z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiczne, jednak wywiady-opowieści dostępne są w Internecie.  Grupa entuzjastów, od 23 listopada br. już jako Stowarzyszenie „Uważaj na głowę”, zajęła się wirtualnym udostępnieniem doświadczeń osób po kryzysach psychicznych.

Zachęcamy do słuchania. Wkrótce na naszym kanale pojawią się kolejne opowieści w formie podcastów. Zapraszamy także osoby chętne do podzielenia się swoimi doświadczeniami może to być wywiad, który zorganizujemy albo nagrana telefonem komórkowym (jako plik audio) opowieść, tutaj także pomożemy ją usystematyzować, a później „oczyścić” z szumów, powtórzeń czy zająknięć. Po akceptacji gotowej wersji przez osobę opowiadającą wypowiedź czy wywiad zostaną opublikowane. Zapraszamy. Znaleźć można nas też na Facebooku:https://www.facebook.com/uwazajnaglowe

W imieniu – Stowarzyszenia „Uważaj na głowę” Maciej Bóbr

Więcej na temat kanału UWAŻAJ NA GŁOWĘ na portalu You Tube

Skip to content