Oddział Psychiatryczny Kraków – Podgórze I (OP-P I)

Sekretariat Oddziału: (12) 65 24 344
Kierownik Oddziału (12) 65 24 344
Gabinety Lekarskie: (12) 65 24 246; (12) 65 24 249; (12) 65 24 331
Dyżurka Pielęgniarska (12) 65 24 247

Telefon do Pacjentów (12) 6524 241

Kierownik Oddziału: lek. med. Wojciech Moskal – specjalista psychiatra
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Krystyna Hajdas, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego

Oddział zlokalizowany jest w budynku 8 na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego i dysponuje 45 miejscami  dla mężczyzn.

Obejmuje dzielnicę Kraków – Podgórze oraz powiaty – limanowski, proszowicki

Informacje o oddziale:

Terapia Pacjentów polega głównie na psychoterapii indywidualnej i grupowej, psychoedukacji, terapii zajęciowej. Systematycznie odbywają się zebrania społeczności terapeutycznej Oddziału (z elementami psychoterapii). Na oddziale obok farmakoterapii, prowadzone są również psychoedukacja, treningi umiejętności społecznych,  zajęcia edukacyjne w zakresie promocji zdrowia.

Pacjenci na oddziale uczestniczą w terapii zajęciowej, w ramach których odbywają się – zajęcia plastyczne z użyciem różnego rodzaju materiałów (farb plakatowych, akrylowych, witrażowych, akwareli, tuszu, kredek, pasteli, ołówka, węgla), manualne (origami, lepienie plasteliny, modeliny, wykonywanie drobnych elementów z różnego tworzywa) Odbywają się również zajęcia kulturalno-rozrywkowe: gry stolikowe, badminton, piłka siatkowa, gra na gitarze, grill, mogą również korzystać z biblioteczki oddziałowej.

Dodatkowo w Interdyscyplinarnym Centrum Terapii prowadzone są zajęcia: muzykoterapia oraz choreoterapia. Ponadto pacjenci mogą korzystać z siłowni.

 

Odwiedziny odbywają się w godz.14.00-19.00 w świetlicy-jadalni na parterze lub w holu przy wejściu.

Udzielanie informacji w godz.13-14.30

Aktualnie w związku z sytuacja epiemiologiczną obowiązuje zakaz odwiedzin, zakaz wychodzenia pacjentów  na przepustki do domu, niektóre zajęcia terapeutyczne są wstrzymane do odwołania.

 

 

 

Skip to content