Dzienny Oddział Psychiatryczny Kraków – Nowa Huta

Kraków, Centrum B 11a
Tel. (12) 642 24 83
Kierownik Oddziału: lek med. Katarzyna Pragnący – specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta CBT.
Pielęgniarka Koordynująca : Renata Janiczko

Oddział dysponuje 20 miejscami. Okres pobytu w Oddziale Dziennym wynosi 12 tygodni. Zajęcia terapeutyczne odbywają się pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 –13:30.
Oddział ściśle współpracuje z Poradnią Zdrowia Psychicznego w zakresie prowadzenia opieki nad Pacjentami. W ramach zapewnienia ciągłości leczenia współpracujemy także z oddziałami stacjonarnymi Szpitala oraz Zespołem Leczenia Środowiskowego w Nowej Hucie.
W celu poprawy funkcjonowania Pacjentów w środowisku współpracujemy z lokalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Program terapeutyczny Oddziału obejmuje następujące oddziaływania: konsultacje lekarza specjalisty, farmakoterapia, spotkania społeczności terapeutycznej, psychoterapia grupowa i indywidualna, warsztaty terapeutyczne oparte na technikach psychoterapii poznawczo – behawioralnej, trening relaksacji, psychoedukacja, arteterapia: terapia zajęciowa, terapia z wykorzystaniem techniki kolażu i psychorysunku, oddziaływania społeczne, spotkania z muzyką, poradnictwo socjalne, trening umiejętności praktycznych: prasówka, historia życia.

Do Oddziału Dziennego przyjmowani są Pacjenci na podstawie skierowania od lekarza psychiatry lub lekarza rodzinnego. Kwalifikacje odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu ( telefonicznym lub osobistym) w każdy czwartek od godziny 8:30 do 10:30. Są prowadzone przez lekarzy psychiatrów (również kierownika Oddziału). Termin przyjęcia wyznacza lekarz kwalifikujący.

Skip to content