Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny II

Kontakt Telefoniczny:

Sekretariat – 12 65 24 217

Zabiegowy – 12 65 24 297

Pielęgniarka Oddziałowa – 12 6524 226

Kierownik Oddziału – 12 65 24 300

Oddział znajduje się na parterze budynku 40 na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego  i dysponuje 30 miejscami. Swoją całodobową ofertę terapeutyczną kieruje do osób z rozpoznaniem zaburzeń psychotycznych i zaburzeń nastroju. Oddział zapewnia kompleksową diagnostykę i terapię zaburzeń psychicznych.

Kwalifikacje do oddziału odbywają się  w poniedziałki w godzinach 11.00 – 12.00 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod numerem telefonu: 12 65-24-300.

Wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry i dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Po zakwalifikowaniu i wyrażeniu przez pacjenta zgody na leczenie uzgadniany jest termin przyjęcia.

Personel lekarski
Kierownik Oddziału : lek. med. lek. med. Andrzej Marycz – specjalista psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych, ukończony kurs psychoterapii, tel. 12 65 24 217

Lekarz: lek. med. Filipecka Elżbieta

Psycholodzy: Edyta Piórkowska, Sylwia Soboń, Magdalna Kubicka, Paweł Kucharski, Aleksandra Ściegienny (staż),

Terapeuci: Małgorzata Bury, Danuta Lenart

Pracownik Socjalny : Bogusława Korzeniowska-Jamroz

Sekretarka medyczna: Magdalena Bała

Oddział oferuje szeroki zakres oddziaływań terapeutycznych. Terapia prowadzona jest w oparciu o społeczność terapeutyczną, poprzez oddziaływania farmakologiczne, psychoterapeutyczne, socjoterapeutyczne.

Oprócz codziennie prowadzonej społeczności terapeutycznej, oraz pracowni Makramy, pacjent ma możliwość uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych takich jak psychoterapia grupowa i indywidualna, psychoedukacja, muzyczna mandala, zajęcia literackie, klub prasowy, trening umiejetności społecznych, interakcja barw, nordic walking, zajęcia ruchowe, zajęcia taneczne, kalambury, siłownia.

Dzięki współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Terapii znajdującym się na terenie szpitala oferowane są również choreoterapia, muzykoteraia, ergoterapia. Pacjenci mają możliwość podjęcia praktyk w pracowni kulinarnej i pracowni terapeutycznej Ciuszek.

Celem leczenia jest  poprawa samopoczucia psychicznego oraz zmniejszenie nasilenia objawów chorobowych, zapobieganie nawrotom, poprawa relacji społecznych i rodzinnych, aktywizacja zawodowa pacjenta.

Po zakończeniu pobytu pacjenci mają możliwość kontynuacji leczenia tutejszym oddziale dziennym,  Poradni Zdrowia Psychicznego  lub Zespołach Leczenia Środowiskowego.

Odwiedziny: W dni powszednie w godz. 14.00-17.00, W weekendy i święta w godz. 9.00- 12.00 i 14.00- 17.00