III PIKNIK RODZINNY W KOBIERZYNIE 15 CZERWCA 2019 R.

 

III PIKNIK RODZINNY W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM

15 CZERWCA 2019 R. GODZ. 10.00 – 16.00

ZABYTKOWY ZESPÓŁ SZPITALNO-PARKOWY

W KRAKOWIE-KOBIERZYNIE

NOWY TERMIN – NOWY PROGRAM – NOWE ATRAKCJE

Nie udało się 25 maja – na pewno uda się 15 czerwca

Piknik w szpitalu psychiatrycznym  – dla niektórych brzmi to szokująco, dla innych już znajomo. Już po raz trzeci Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie organizuje Piknik Rodzinny. Pierwszy w 2017 roku wpisywał się w inaugurację obchodów Roku Jubileuszu Stulecia Szpitala i cieszył się ogromnym powodzeniem. Stąd w roku 2018, na zakończenie obchodów, zorganizowany został drugi. Tak właśnie rodzi się tradycja, którą stuletni Szpital bardzo sobie ceni, bo między innymi dzięki niej buduje swoją tożsamość i markę – wiedzy i doświadczenia zespołów leczących w  pomaganiu chorym.

Piknik w Szpitalu Babińskiego nie jest zwyczajną  imprezą integracyjną. Zaproszenia do udziału otrzymują wszyscy pracownicy wraz z rodzinami, ale jak zwykle Szpital bardzo liczy na gości – Sąsiadów z przyszpitalnych domów i nowych osiedli, które w ostatnich latach powstały w pobliżu oraz Mieszkańców Krakowa i Małopolski, słowem wszystkich zainteresowanych i ciekawych, co też się tu znajduje.

Podobnie jak wiele szpitali psychiatryczny tak i szpital w Kobierzynie postrzegany jest przez wciąż jeszcze przez niektórych, jako miejsce niedostępne, zamknięte, groźne, tajemnicze, ponure, a nawet straszne. Nic bardziej mylnego. Warto się o  tym przekonać w czasie Pikniku , tym bardziej, że przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dorosłych, a przede wszystkim dla dzieci.

Będą koncerty i seanse filmowe,  wystawy prac pacjentów i nie tylko (o czym poniżej), różnorodne warsztat przygotowane z myślą o najmłodszych, zwiedzanie zabytkowego zespołu. Będą te z kiełbaski z grilla, bigos, oferta Bistro „Tymiankowo” i pracowni kulinarnej. Wszystko w niepowtarzalnej radosnej wiosennej atmosferze. Szczegółowy program w załączeniu.

 

Wydarzeniem tegorocznego pikniku będzie niewątpliwie uchylenie drzwi do wystawy „WIWISEKCJA” pana Jerzego Kędziory słynnego twórcy rzeźb balansujących. Tytuł odniósł Artysta do samego siebie, odsłania bowiem tajniki swojej twórczej pracy, będzie można zobaczyć jak powstają rzeźby balansujące, a także zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami Mistrza.

Od początku 2019 roku Szpital Babińskiego użyczył pomieszczenia dawnych warsztatów w budynku kotłowi na pracownię pana Jerzego Kędziory. Jego rzeźby pokazywane były na całym świecie od Singapuru po Palm Beach w Kalifornii. W tym roku jego prace oglądać mogą  mieszkańcy Amsterdamu, a obecnie Artysta uczestniczy w otwarciu swej wystawy w Nowym Jorku. Trzecim miejscem, w którym obecnie prezentuje swoje prace jest… właśnie Kobierzyn.

Drugą atrakcją III Pikniku Rodzinnego w Kobierzynie, będzie odbywający się na terenie szpitalnej łąki pokaz gry w golfa. Pomiędzy 10.00 a 12.00 chętni będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w tym, uchodzącym za arystokratyczny, sporcie.

Organizatorem pokazu jest Klub Golfowy – Kraków Royal Golf Club

 

W  zaktualizowany programProgram III Pikniku rodzinnego 15 czerwca