XV JUBILEUSZOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY W SZPITALU BABIŃSKIEGO

 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

XV JUBILEUSZOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY

W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. DR. JÓZEFA BABIŃSKIEGO W KRAKOWIE

 

Jak co roku, w czerwcu, na Mityngu Lekkoatletycznym, odbywającym się tradycyjnie na stadionie przy kobierzyńskim Szpitalu spotykają się pacjenci i zaproszeni goście. Nasz Mityng  tym różni się on  od innych sportowych zawodów, że pomimo rywalizacji – zawsze w duchu fair play  – wszyscy uczestnicy są w nim zwycięzcami. Można zapytać jak to możliwe? Przecież nie wszyscy pierwsi dobiegają do mety, nie wszyscy rzucają  czy skaczą najdalej. W tym sportowym święcie nie wynik jest najważniejszy i nie  pokonanie przeciwnika na boisku czy bieżni, chociaż i to się liczy. Najważniejsze jest pokonanie własnej słabości, rozbudzenie woli rywalizacji, gotowość na wysiłek i dążenie do zwycięstwa. (O znaczeniu sportu, ruchu i rywalizacji w leczeniu depresji można przeczytać tutaj BIEGIEM UNIKNIJ DEPRESJI)

Tegoroczny – Piętnasty jubileuszowy Mityng odbył się w dniu 4 czerwca i zgromadził największa jak do tej pory liczbę uczestników. Rozpoczął się o godzinie 9.30 prezentacją drużyn i przemarszem zawodników. Reprezentowane były niemal wszystkie oddziały Szpitala, a także zespoły Gosci  przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Harbutowic i Dobczyc, WTZ funkcjonującego przy Szpitalu Babińskiego oraz Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach i Dobczycach oraz uczestnicy zajęć  Środowiskowych Domów Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej, i z Krakowa (z ul. Czarnowiejskiej). Ponad 300 zawodników i zawodniczek. Pierwszą rozegraną konkurencja był Bieg długi o puchar Dyrektora w którym wzięło udział 15 zawodników i zawodniczek.  Inni uczestniczyli w biegach, w tym sztafetowych, konkurencjach  rzutowych, tak indywidualnie, jak i zespołowo. Tradycyjnie najwięcej emocji przeciąganie liny.

Jak co roku główni organizatorzy i pomysłodawcy mityngu   Anna Gos, Grzegorz Grabka i Wojciech Żarów (przeczytaj przeprowadzony z nimi wywiad W TYM DNIU TO NIE SĄ PACJENCI)  wspomagani przez wolontariuszy – panią Weronikę i pana Kubę, silną grupę z Firmy SABRE oraz przez studentów fizjoterapii z Akademii Wychowania Fizycznego i psychologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego, znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi  wyzwaniami logistycznymi. I mityng udał się znakomicie.

Opiekę medyczna zapewnił Motorowe Pogotowie Ratunkowe R2, które na szczęście nie miało wiele do zrobienia. Poczęstunek przygotowało Centrum Integracji Społecznej – Małopolskie Forum Pracy.

Skoro wszyscy zawodnicy i zawodniczki zwyciężają – wszyscy też otrzymali nagrody – niektórzy – także medale, a zwycięzcy Biegu inauguracyjnego puchary z rąk Dyrektora. Nagród nie byłoby bez firm, które często już od wielu lat przekazują na potrzeby Mityngu nagrody rzeczowe oraz produkty takie jak napoje czy przekąski. Dziękujemy im i wymieniamy poniżej bez z względu na ich wielkość i obecną kondycję – w kolejności alfabetycznej, bo wszystkie są dla nas ważne.

 

Organizację Mityngu wsparli:

Firma „EWMAR” s.c , Firma Marek Tomczyk i Ewa Tomczyk, FABRYKA KOSMETYKÓW„HEAN”, Firma  Adam i Jacek Waszkiewicz, BAHLSEN SWEET Sp.z o.o,  BIELENDA KOSMETYKI NATURALNE, CARITAS ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ, Cisteczka z Krakowa  Sp. z o.o., COCA-COLA BEVERAGES POLSKA Sp. z o.o, EMMA COSMETICS Kosmetyka Kolorowa, F.H.”SIEŃCZYŁO” Sp. Jawna, Firma FIRARETTI, FIRMA „ABC”, FIRMA HANDLOWA „ABI”, Firma Handlowa „MARIA”, FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „JA-WA”, HURTOWNIA RAJSTOP I SKARPET „SYNTEX” s.c, IDC POLONIA S.A, Firma Jacek Kofin i Andrzej Kuliński, LAJKONIK SNACKS S.A,  Firma Lidia i Marek Czeniek, LOBO sp. z o.o., MAŁOPOLSKIE PARKI PRZEMYSŁOWE, MODENA STYL, P.P.H.U „JURA” z Żegociny, PAKFOL S.C Hurtownia opakowań jednorazowych, PAPAK-OPAKOWANIA, PEPSI COLA GENERAL BOTTLERS POLAND, PHARMA-C-FOOD Sp. z o.o., PIEKARNIA-CUKIERNIA „ZŁOTY KŁOS”, PRACOWNIA CUKIERNICZA Bolesław Lupa,  SABO Sp. z o.o., SCAN-ANIDA Sp. z o. o, Stowarzyszenie „Bank Żywności w Krakowie”, THE LORENZ BAHLSEN SNACK-WORLD Gmbh., W.SAŁEK, M. SAŁEK FIRMA, HANDLOWA WiM, Wam-FRONT, LERCEL, Sp. Jawna,

 

Po zawodach rozrywka

Tak jak co roku Mityng staje się zawsze okazją do wspólnej zabawy. W tym roku  – z okazji jubileuszu trwała ona dłużej niż zazwyczaj. W budynku Teatru odbyły się prezentacje dokonań artystycznych – rozpoczęcie w tym  występy grupy tanecznej i koncert słynnej Kapeli z Harbutowic. Nastepnie rozpoczęła się znakomita zabawa taneczna przy muzyce granej na żywo przez zespół z Harbutowic.