XIV KONFERENCJA ODDZIAŁU ZABURZEŃ OSOBOWOSCI I NERWIC – „NADZIEJA W PSYCHOANALIZIE” – 9 WRZEŚNIA 2017 R.

XIV KONFERENCJA

ODDZIAŁU ZABURZEŃ OSOBOWOSCI I NERWIC

 „NADZIEJA W PSYCHOANALIZIE”

9 WRZEŚNIA 2017 R.

 

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Szpitala dniu  9 września 2017 r. (sobota) w bydunku teatru Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie odbedzie się czternasta juz konferencja naukowa organizowana przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowosci i Nerwic naszego Szpitala. Tematem tegorocznej jest „Nadzieja w psychoanalizie”.

Jak powiedziała jedna z referentek –  pani Edyta Biernacka Psychoanalityczka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej:

 „Bardzo często ludzie poszukują terapii, bo czują, że nie mają przyszłości.

Leczenie bywa jedyną szansą, żeby przebudować teraźniejszośc tak, by otworzyła przed nami przyszłość.

To stawia problem nadziei w centrum naszych rozważań”.

 

Konferencję rozpocznie wprowadzenie pana Wojciecha Hańbowskiego – jeden z założycieli pierwszych organizacji psychoanalitycznych w Polsce, Psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, były Prezes tego Towarzystwa. Członek International Psychoanalytical Association, członek korespondent British Psychoanalytical Society, członek Europejskiej Podkomisji ds. Rozwoju Nowych Grup Psychoanalitycznych w International Psychoanalytical Association. 

Nastepnie wykład zatytułowany „Całe to Światło, którego nie widzimy”: psychoanalityczne refleksje o naturze Nadziei”. wygłosi pani Margot Waddell Psychoanalityczka Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, przez ponad 30 lat konsultantka dzieci i młodzieży na Oddziale Terapii Nastolatków Kliniki Tavistock w Londynie. Jest redaktorką serii wydawniczej „Tavistock Clinic”, autorką książek tłumaczonych również na język polski. Nakładem Oficyny Ingenium ukazała się w 2015 roku jej najbardziej znana praca „Światy wewnętrzne. Psychoanaliza i rozwój osobowości”.

Kolejną prezentację przedstawi pani Edyta Biernacka – jej tytuł to „Atak końca świata. O terrorze nie-reprezentacji”. 
Ostatnie wystąpienie na Konferecji „Notatki z obydwu stron muru. O nadziei w psychoanalizie” zaprezentuje pan Tomasz Fortuna – Psychoanalityk Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, pracuje w Klinice Portman, specjalizującej się w leczeniu perwersji oraz w praktyce prywatnej w Londynie, jest członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. H. Segal, historycznie związany z Oddziałem Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic.
Po każdyn z referatów przewidziana jest dyskusja. Konferencję podsumuje pan Wojciech Hańbowski.
Szczególy związane z programem i warunkami uczestnictwa w Konferencji znajdują się na stronie http://www.olzon2017.pl

Ewentualne pytania prosimy kierowac na adres e-mail  olzo@babinski.pl lub kontakt telefoniczny na nr 126524317.