Problemy z alkoholem można leczyc także w trybie dziennym

PROBLEMY Z ALKOHOLEM  LECZYĆ MOŻNA TAKŻE W TRYBIE DZIENNYM.

Z uwagi na istniejące w Polsce społeczne stereotypy często zdarza się, że osoby mające problemy z alkoholem lub zagrożone uzależnieniem nie przyjmują do tego wiadomości. Osoba nadużywająca alkoholu  może myśleć, że poradzi sobie sama, że wystarczy mieć silną wolę. Z kolei ich bliscy z czasem myślą, choć to dla nich bardzo często trudne i bolesne, że osoba chora po prostu pije i nic na to nie można poradzić.

Picie alkoholu można i trzeba leczyć !

Nadużywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych to coraz częstszy problem. Różne mogą być powody, dlaczego ktoś sięga po alkohol, łatwiej określić po co ktoś pije. Alkohol ma np. pomóc na chwilę zapomnieć o problemach, ale przecież go nie rozwiąże, a zamiast tego, dodatkowo go pogłębia, prowadząc do uzależnienia od alkoholu.

Warto więc podjąć terapię nim nie będzie za późno.

Oddział Dzienny dla osób z problemem alkoholowym  Szpitala Specjalistycznego dr. J. Babińskiego w Krakowie prowadzi terapie w trybie dziennym (bez hospitalizacji). Jest ona skierowana do osób nadużywający alkoholu na poziomie picia szkodliwego, uzależnienia od alkoholu, a także tak zwanego uzależnienia krzyżowego (alkohol i leki uspokajające lub nasenne) oraz mieszanego (alkohol i dopalacze, nikotyna, narkotyki lub hazard).

Leczenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach kontaktu z NFZ.

Leczenie odbywa się w formie terapii grupowej oraz spotkań indywidualnych.

Psychoterapia grupowa odbywa się od  poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.15 oraz w piątki od 8.00 do 14.45;

Psychoterapia indywidualna od poniedziałku do czwartku pomiędzy 14.30 a 15.30

Zobacz więcej na stronie Oddziału: Oddział Dzienny dla osób z problemami alkoholowymi

Do przyjęcia na Oddział Dzienny dla Osób z Problemami Alkoholowymi potrzebne są następujące dokumenty:
dowód osobisty, skierowanie na terapię od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza psychiatry (możliwość uzyskania skierowania także w na miejscu w Poradni Szpitala Specjalistycznego im., dr. J. Babińskiego).

Na czas terapii pacjent może otrzymać zwolnienie lekarskie.

Kwalifikacje, w formie indywidualnej konsultacji diagnostycznej do przyjęcia na Oddział Dzienny odbywają się w poniedziałek godzinach od 15.00 do 20.00.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu pod numerem telefonu 12 65 24 500, w godzinach od  8.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.