Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny Miechów

Kontakt:

41 382 01 30

 

Oddział mieści sie w Miechowie, przy ul. Szpitalnej 3, budynek A, I piętro (wejście przez SOR) i zajmuje się leczeniem i rehabilitacją osób z zaburzeniami psychicznymi, powyżej 18 roku życia, w warunkach opieki dziennej. Okres pobytu w Oddziale wynosi od 4 do 16 tygodni.

Leczone są osoby z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza psychotycznymi i afektywnymi niewymagające leczenia całodobowego
z wyłączeniem osób z zaburzeniami psychicznymi spowodowanymi używaniem substancji psychoaktywnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń nerwicowych i behawioralnych.

Kwalifikacja:

Do Oddziału Dziennego Rehabilitacyjnego Pacjenci są przyjmowani na podstawie skierowania. Przyjęcia odbywają się po wcześniejszej konsultacji kwalifikacyjnej z personelem Oddziału (lekarz, psycholog). Konsultacje kwalifikacyjne odbywają się w każdy piątek  o godzinie 11.00. Po zakwalifikowaniu Pacjent zostaje przyjęty do Oddziału w następny dzień roboczy, lub w terminie wybranym przez Pacjenta.

Terapia:

W Oddziale Dziennym Pacjenci mają zapewnione leczenie farmakologiczne oraz zajęcia terapeutyczne prowadzone przez personel Oddziału
(lekarze, psycholodzy, pielęgniarki, terapeuta zajęciowy). Zajęcia terapeutyczne odbywają się pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00. W ramach zajęć oferujemy Pacjentom obiad w restauracji w tutejszym Szpitalu.

Personel

Kierownik Oddziału:

 lek. med. Wojciech Teleśnicki – specjalista psychiatra