Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny Kraków – Krowodrza

Kontakt:

Ordynator: (12)6524 406

Sekretariat: (12)6524 300

Dyżurka pielęgniarek: (12)6524 297

Oddział znajduje się na terenie Szpitala Babińskiego przy ul. Babińskiego 29 w budynku II B. Dysponuje 20 miejscami dla osób z rozpoznaniami zaburzeń psychotycznych, afektywnych i depresyjno-lękowych, także na podłożu organicznym. Przyjmuje Pacjentów bez rejonizacji. Do Oddziału przyjmowani są Pacjenci ze skierowaniem.

Kwalifikacja do oddziału jest prowadzona w środy w godzinach 10.00 -12.00. Odwiedziny odbywają sie poza godzinami zajęć Pacjentów.

Terapia:

Terapia prowadzona jest w oparciu o społeczność terapeutyczną, przez oddziaływanie farmakologiczne, psychoterapeutyczne, socjoterapeutyczne. Pacjenci przebywający w oddziale mają możliwość korzystania z takich form terapii jak psychoterapia indywidualna i grupowa,  psychoedukacja,  psychoedukacja zdrowia,  muzykoterapia,  choreoterapia,  terapia zajęciowa: pracownia makramy, krawiecka, ceramiczna, plastyczna, komputerowa,  zajęcia integracyjne,  zajęcia literackie,  psychorysunek.  interakcja barw,  zajęcia teatralne,  siłownia,  trening kulinarny,  klub prasowy,  kolaż.  kalambury.

W czasie hospitalizacji Pacjenci mogą podjąć pracę w przyszpitalnej bibliotece lub Sklepiku „Ciuszek”.

Ordynator Oddziału:

lek. med. Andrzej Marycz – specjalista psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych, ukończony kurs psychoterapii

Pielęgniarka Oddziałowa:

Barbara Zep-Gucik- pielęgniarka psychiatryczna, ukończony kurs psychoterapii

Staż, wolontariat:

W oddzale można odbywać staż i wolontariat po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez Dyrekcję Szpitala.