DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU FUNDACJI RADIA „ZET” SZPITAL POZYSKAŁ NOWOCZESNY DEFIBRYLATOR

DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU FUNDACJI RADIA „ZET”

SZPITAL KLINICZNY IM. DR. JÓZEFA BABIŃSKIEGO W KRAKOWIE

POZYSKAŁ NOWOCZESNY DEFIBRYLATOR

Od piątku w Izbie Przyjęć Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie znajduje się nowoczesny, wielofunkcyjny, umożliwiający jednocześnie pomiar wielu parametrów związanych z funkcjonowaniem układu krążenia, przenośny defibrylator pozyskany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Radia ZET. Urządzenie (PRIMEDIC Defobrylator DefiMonitor XD100) o wartości ponad 16.000 zł, niezbędne w przypadku koniecznej interwencji związanej z zaburzeniami pracy serca, można być stosowane tam gdzie zachodzi taka konieczność, a więc na wszystkich oddziałach stacjonarnych Szpitala. Wprawdzie Szpital Babińskiego w Krakowie jest placówka zajmującą się leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych oraz uzależnień, jednak kłopoty zdrowotne związane z praca układu krążenia mogą przytrafić się każdemu hospitalizowanemu pacjentowi, szczególnie na oddziałach psychogeriatrycznych. Trafiają tu bowiem osoby powyżej 60-tego roku życia zmagające się nie tylko z chorobami czy zaburzeniami psychicznymi ale także z innymi schorzeniami somatycznymi, w tym z problemami kardiologicznymi.

Szpital pozyskał defibrylator dzięki wytrwałym staraniom pani Wandy Szymoniak Pielęgniarki Koordynującej Izby Przyjęć, która odpowiada za prace zespołu ratowników medycznych interweniujących w nagłych przypadkach we wszystkich oddziałach Szpitala. Jej poszukiwania sponsora zakupu nowego, ułatwiającego prace aparatu przyniosły efekt – na rozesłane do różnych instytucji i organizacji zapytanie o możliwość wsparcia finansowego pozytywnie odpowiedziała Fundacja Radia ZET.
Dzięki pozyskanemu dzięki wsparciu Fundacji Radia ZET urządzeniu pacjenci Szpitala będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej.